+90 (332) 342 56 25

Çelik Hasır Fiyatları

Çelik hasıra neden fazla para ödüyoruz?

Çelik hasır inşaat sektörüne inanılmaz faydalar getirdi. Zamandan, işçilikten ve yapıları fazla yükten kurtardı. Çekme gerilmesiyle ve mukavemeti ile depremle yaşamak zorunda olduğumuz, ülkemiz için; vazgeçilmez bir üründür.

Ancak ülkemizde çelik hasır üretimi henüz istenilen seviyeye gelemedi. Mevcut üretim yapan fabrikaların çoğu eski teknoloji olduğu için imalat ve işçilik maliyetleri hatırı sayılır bir yükseklikte. İmalatlar ise (kg./tl) olarak yapıldığından, imalat için yapılan kaynak programları ile projeler moda mod uyuşmuyor.

İmalatçı firmalar doğal olarak ağırlık bazında kazanç sağladığı için mümkün olan, en fazla ağırlıkla hasır üretmek isterler. İmalat için çekilen çubuk çapları 2-3 mikromilim fazla olur. Bindirmelerdeki çubuk eksiltmeleri ve kenar boşlukları gereğinden az yapılır ki hasırlar daha ağır olsun ve kazanç daha fazla olsun.

Çelik hasıra nasıl az para öderiz?

Yukarıda sıraladığımız sebepler ve ülkemize has oluşturulan çelik hasır normlarıyla yaklaşık: % 15 – 20 daha ağır hasırlar satın alıp kullanıyoruz.

Peki, biz ne yapıyoruz?
Cm2 kesit alanlarına, hasır tiplerine ve donatı yerleşim planlarına sadık kalarak; projede hiç bir tadilat ve değişiklik yapmadan, dın normuna göre hasırları tahvil edip; tasarruf sağlıyoruz. Olması gereken eksiltmeleri yapıyor, tevzi ve taşıyıcı çubukların reel çaplarına göre kaynak programları hazırlıyoruz. Hazırlanan kaynak programlarını, firmanıza ve imalatı yapan çelik hasır fabrikasına gönderiyoruz.

İmalat danışmanlığınızı yapıyor ve ürünlerin imalattan çıkışta kaynak programına göre imalatının kontrolleri ni yapıyor ve uygun ürünleri şantiyenize sevk ettiriyoruz.

Buna göre;
Varsayalım ki siz yılda 5.000. Ton çelik hasır kullanıyorsunuz. Bugünkü rakamlarla yaklaşık çelik hasırın tonu kdv. Dahil 1.600.- tl. Minumum % 15 tasarruf sağlasak buda 750 ton’ a tekamül eder. 750*1.600.- = 1.200.000.- tl. (birmilyonikiyüzbintürklirası) eder .

Biz, kazandır, kazan politikası ile çalışıyoruz. Size kazandırdığımız miktarın % 15 ile proje ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ !